Uloterapia – naturalny sposób na walkę ze stresem

Uloterapia to zabieg, który w ostatnich latach spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Wielu pszczelarzy decyduje się obecnie na rozszerzenie swojej działalności właśnie o ten rodzaj usług. Zabiegi mają bardzo dobry wpływ na ludzkie zdrowie; pomagają w walce ze stresem, bezsennością, w przypadku chorób stawów, problemów z układem oddechowym czy odrodzeniu sił witalnych. Pszczoły są niezwykle cenne dla środowiska. To właśnie dzięki nim możemy cieszyć się większością produktów uprawianych na roli, które nie są wiatropylne. Pomidory, cukinia, orzechy, jabłka czy wiśnie to jedynie niektóre z produktów, których rozmnażanie się zawdzięczamy tym owadom. Najczęstszym produktem ich pracy, który zjadamy bezpośrednio jest miód czy pyłek kwiatowy. Jednak coraz bardziej popularna staje się aromaterapia oraz apiterapia, której pochodną jest właśnie uloterapia.

 

Czym jest uloterapia i w jakim celu się ją stosuje?

Uloterapia jest polecana na wiele schorzeń i dolegliwości. Szczególnie zaleca się je osobom, które cierpią na:

  • bezsenność
  • syndrom ciągłego zmeczenia
  • nadmierny stres
  • choroby reumatyczne
  • choroby układu oddechowego (alergia, astma, choroba płuc i oskrzeli)
  • choroby układu nerwowego

Na czym tak naprawdę polega czar tego dziwnie brzmiącego, a jakże dobroczynnego zabiegu?

Uloterapia to nic innego jak wdychanie powietrza z zabezpieczonego ula. Brzmi nieco strasznie, ale bez obaw – jest to całkowicie bezpieczne. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom można swobodnie siedzieć w odpowiednio odizolowanych, drewnianym domku i delektować się aromatem miodu oraz uspokoić się przy bzyczeniu pszczół. Dla człowieka to relaks, ucieczka w stronę natury, czynność dzięki której można odetchnąć i ukoić skołatane nerwy. Już po pierwszej wizycie w domku można zauważyć różnicę w samopoczuciu. Pozytywne działania odnotowano zarówno w kwestii psychicznej jak i fizycznej. Dla wzmocnienia zbawiennego wpływu pszczelej pracy na ludzki organizm można sięgnąć po inne produkty produkowane przez pszczoły: miód, pyłek kwiatowy lub mleczko pszczele.

Dlaczego uloterapia pomaga w walce ze stresem?

Ludzie w dzisiejszym świecie ciągle się gdzieś śpieszą, a pęd życia sprawia, że coraz częściej zaniedbują swoje zdrowie. Warto czasem się zatrzymać i choć przez chwilę odpocząć od tego pośpiechu, stresów, terminów i planów. Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu uloterapii. Zapach produktów pracy pszczół (miodu, propolisu, pyłku) wpływa pozytywnie na centralny układ nerwowy. Pomaga to w uspokojeniu myśli i wyciszeniu całego organizmu.

Domek służy do odpoczynku, podczas którego miarowe bzyczenie pszczół w połączeniu z głębokimi wdechami daje ulgę. Człowiek znajdujący się w środku jest całkowicie odizolowany od pszczół i może spokojnie oddać się relaksowi. Powietrze, które wypełnia domek jest pozbawione bakterii, grzybów i wirusów. Nie ma tam elektryczności, a korzystanie z telefonu jest zabronione. To najlepszy prezent, jaki można sobie podarować – bliskość z naturą i pozbycie się stresów.

Uloterapia w sercu mazur

Kliknij i zarezerwuj uloterapię dla siebie i swoich bliskich.

Zadzwoń