Uloterapia – czy to bezpieczne?

Pomimo tego, że uloterapia znana jest już od kilku lat, tak naprawdę wciąż niewiele osób wie o jej istnieniu. Aktualnie możemy zauważyć wzrost popularności tego sposobu leczenia, gdyż coraz więcej osób zaczyna się interesować tą tematyką. Czym w ogóle jest uloterapia? Kto powinien z niej skorzystać w pierwszej kolejności? Czy w ogóle jest na pewno bezpieczna? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w tym artykule.

 

Co to jest uloterapia?

Aby zrozumieć dokładnie, czym jest uloterapia, warto wcześniej zapoznać się ze znaczeniem apiterapii. Oznacza ona leczenie miodem, a także innymi produktami pszczelimi, do których można zaliczyć wosk, pyłek kwiatowy, kit pszczeli, mleczko pszczele, pierzga, zasklep miodowy jak pszczeli. Co ciekawe substancje, które pochodzą z produktów pszczelich są także podstawą leków, które stosuje się w medycynie konwencjonalnej.

Jeśli chodzi natomiast o uloterapię, polega na wdychaniu powietrza z uli pszczelich. Działa to w taki sposób, że powietrze z uli przedostaje się do wnętrza jakiegoś pomieszczenia, w którym przebywa człowiek. Powietrze to pozbawione jest wszelkich bakterii, wirusów, a także chorobotwórczych grzybów. Ma również mnóstwo właściwości leczniczych.

Dodatkowo mówi się, że podczas przebywania w pobliżu dużej ilości pszczół wytwarzana jest pozytywna, korzystna energia dla człowieka, natomiast powietrze jest zjonizowane. Uloterapia wykorzystuje wiedzę, która wynika z długotrwałego doświadczenia i wieloletnich obserwacji jedności człowieka i przyrody

Czy uloterapia jest bezpieczna?

Uloterapia jest jak najbardziej bezpieczna. Po raz pierwszy dzieci mogą skorzystać z tej zdrowej metody nawet w wieku 2-3 lat, a nawet wcześniej, jednakże pod opieką rodziców. Możemy być pewni, że dziecku nic się nie stanie, ponieważ “Ulo-domki” są tak skonstruowane, że pszczoły nie mają jak wydostać się na zewnątrz ula. Dość duża część dzieci podczas przeziębienia jest inhalowana, wówczas nie ma lepszego narzędzia do inhalacji, niż powietrze z ula.

Co ciekawe, nawet w niektórych szpitalach psychiatrycznych znajdą się pomieszczenia, gdzie znajdują się ule, jest to całkowicie bezpieczne i pomaga w uspokojeniu nerwowego pacjenta. Bzyczenie pszczół bowiem w znacznym stopniu może uspokoić.

Kto może skorzystać z uloterapii?

Uloterapia okaże się skuteczna w przypadku wielu różnych chorób, np. w przypadku chorób serca (podwyższonego ciśnienia krwi), chorób układu moczowego (np. zapalenie nerek), chorób reumatycznych, a także chorób układu oddechowego (np. regularne infekcje dróg oddechowych czy przewlekłe zapalenia płuc). Będzie również świetnym rozwiązaniem w przypadku cierpienia na bezsenność, a także w przypadku osłabionego układu odpornościowego. Co więcej, okaże się także skuteczna w przypadku depresji, stresu, alergii, chronicznych bólów głowy, częstych migren, a także podczas leczenia wielu innych chorób.

Uloterapia w sercu mazur

Kliknij i zarezerwuj uloterapię dla siebie i swoich bliskich.

Zadzwoń