Na czym polega uloterapia? 

Dobroczynny wpływ pszczół na zdrowie człowieka ma związek zarówno z produktami pochodzącymi od tych pracowitych owadów, jak i z wytwarzaną przez nie energią. Uloterapia znana jest od lat. Polega na przebywaniu w otoczeniu uli, oddychaniu powietrzem przesiąkniętym woskiem, propolisem oraz odświeżonym przez działanie pszczół. W pobliżu pasiek pszczelarze ustawiają specjalne, drewniane domki letniskowe, w których ma miejsce pszczela terapia. Cały proces jest bezpieczny, gdyż ule są odpowiednio zakryte. Osoby poddające się apiterapii, odpoczywają na specjalnych leżankach, wdychając powietrze o właściwościach inhalacyjnych. 

 

Inhalacja w pasiece, czyli zbawienny wpływ pszczół na zdrowie

Pasieki coraz częściej oferują niestandardowy rodzaj wypoczynku na łonie natury. Delikatny dźwięk pszczelego brzęczenia działa kojąco na układ nerwowy. Uloterapia uspokaja, wycisza, ułatwia zasypianie i łagodzi stany lękowe. Pasieki położone są zwykle w spokojnym, wiejskim krajobrazie. Czyste powietrze w połączeniu z pszczelimi wibracjami i zapachem propolisu, potrafi zdziałać cuda. Proste, drewniane domki, przypominające altanki, służą do uloterapii.

W specjalnie przygotowanych pomieszczeniach można oddawać się błogiemu relaksowi. Pod podłogą domku znajdują się odpowiednio zabezpieczone ule, z których wydobywa się zapach wosku oraz kojące brzęczenie pracowitych owadów. Przebywając w domku do uloterapii, można się doskonale zrelaksować. Inhalacja powietrzem pszczelim doskonale wpływa na zdrowie. Dodatkowo pszczoły wytwarzają specyficzny rodzaj energii. Udziela się ona każdemu, kto przebywa w bliskim sąsiedztwie uli.

Pszczela energia i jej rola w uloterapii

Każdy, kto zbliży się do uli, może usłyszeć delikatny szum dobiegający z pasieki. Ten właśnie odgłos jest jednym z elementów uloterapii. Podobnie, jak podczas spaceru nad morzem, czy w uzdrowisku, tak też w pasiece można odnowić siły witalne. Błogie odgłosy dobiegające ze specjalnie przygotowanych uli, pomagają się wyciszyć.

Obok pozytywnego pływu na układ nerwowy, ten rodzaj leczenia, pozytywnie oddziałuje na choroby serca przebiegające z nadciśnieniem, choroby układu oddechowego, moczowego oraz reumatyzm. Pszczele wibracje i pole energetyczne wokół pasieki, pomagają w podobny sposób, jak wizyta w sanatorium. Uloterapię można śmiało porównać właśnie z tego typu, naturalnymi metodami odnowy organizmu.

Relaks w towarzystwie pszczół sposobem na stres

Uloterapia jest doskonałym antidotum na codzienny stres. Przebywanie w towarzystwie pszczół, w specjalnie przygotowanych domkach, pozytywnie wpływa na samopoczucie. Podczas pośredniego kontaktu z pszczołami i inhalacji powietrzem z pasieki, można doskonale podładować energetyczne akumulatory.

Relaks na łonie natury, w wiejskiej scenerii, w otoczeniu zabezpieczonych uli, to naturalna metoda na odzyskanie równowagi i odnowienie sił witalnych. Po pszczelich seansach człowiek czuje się znacznie lepiej. Warto skorzystać z oferty pszczelarzy, którzy obok sprzedaży miodu, udostępniają domki do uloterapii wszystkim zainteresowanym.

Uloterapia w sercu mazur

Kliknij i zarezerwuj uloterapię dla siebie i swoich bliskich.

Zadzwoń