Kto może korzystać z uloterapii?

Uloterapia jest stosunkowo nową metodą wykorzystywania pozytywnego wpływu pszczół na zdrowie człowieka. Zaczęto ją stosować, gdy okazało się, że ludzki organizm reaguje korzystnie nie tylko na pszczele produkty, ale też powietrze w otoczeniu tych owadów czy wydawane przez nie dźwięki. W czym tak naprawdę może to pomóc i czy wszyscy mogą korzystać z takiej terapii? 

 

Jak to działa? 

Wykorzystanie produktów takich jak pyłek pszczeli czy sam miód w leczeniu różnych dolegliwości, jest dość powszechną praktyką. Z czasem odkryto jednak, że na ludzkie zdrowie może pozytywnie wpływać także pszczele powietrze.

Uloterapia polega na tym, że przebywa się w jednym pomieszczeniu z pszczołami – te znajdują się oczywiście w ulach oddzielonych siatkami, tak, żeby owady nie miały bezpośredniego kontaktu z człowiekiem. Pszczoły zachowują w ulu ogromną higienę i podczas produkcji miodu utrzymywany jest mikroklimat niepozwalający na rozwijanie się drobnoustrojów, w tym bakterii czy wirusów. Stąd powietrze jest bardzo czyste, a stosowane w ten sposób inhalacje oddziałują dobroczynnie w szczególności na układ oddechowy. Pozytywny efekt wywierają także mikrowibracje i biopole wytwarzane przez pszczoły. Wykazano przy tym, że sam szum wydawany przez tysiące tych owadów, oddziałuje na człowieka kojąco i relaksująco.

Kiedy warto się na to zdecydować? 

Tego typu inhalacja znacząco wspiera odporność, więc może być przydatna nawet przy przeziębieniach. To również dobre rozwiązanie dla osób zmagających się z astmą, a relaksacyjny wpływ dźwięku wydawanego przez pszczoły sprawia, iż taka terapia może być pomocna nawet przy zaburzeniach psychicznych, w tym depresji. Wśród wskazań do takiego leczenia można wymienić bezsenność, nadmierny stres czy przewlekłe zmęczenie.

Uloterapia może pomóc przy nerwicach, chorobach układu krążenia (choćby nadciśnieniu), problemach reumatycznych oraz różnych dolegliwościach układu oddechowego (od astmy czy zapalenia oskrzeli, po nawet problemy z kaszlem u palaczy). Można ją również stosować w profilaktyce wielu innych chorób. 

Czy wszyscy mogą z tego korzystać? 

Uloterapia jest naprawdę bezpieczna i zaplanowana w taki sposób, że mogą z niej korzystać praktycznie wszyscy pacjenci. Takie terapie odbywają się w domkach zorganizowanych tak, żeby pszczoła nie miała bezpośredniego kontaktu z człowiekiem. Oznacza to, że w takiej inhalacji mogą uczestniczyć nawet osoby uczulone na jad tych owadów.

Ze względu na brak styczności z samą pszczołą, z terapii mogą korzystać osoby w każdym wieku. Pod opieką rodziców mogą to być nawet małe dzieci. Uloterapia jest również bezpieczna i bardzo wskazana dla osób starszych, które mogą mieć problemy z sercem, bezsennością czy wieloma innymi dolegliwościami, powszechnymi w bardziej zaawansowanym wieku. Zwykle wyraźną różnicę w samopoczuciu i stanie zdrowia można poczuć już po kilku tego typu sesjach, a efekty są widoczne zarówno pod względem stanu fizycznego, jak i psychicznego.

Uloterapia w sercu mazur

Kliknij i zarezerwuj uloterapię dla siebie i swoich bliskich.

Zadzwoń