Czym jest uloterapia?

O uloterapii zapewne słyszało tylko niewiele osób. Co prawda istnieje od dosyć dawna, jednakże nie był to na tyle głośny temat, aby obił się szerokim echem. Aktualnie jednak coraz więcej ludności zaczyna się interesować się tym tematem. Czym jest więc tak naprawdę uloterapia? Kiedy powinniśmy z niej skorzystać? Na te i na kilka pytań odpowiada ten artykuł.

Czym jest Uloterapia?

Jest to nowy kierunek w apiterapii, czyli leczenia miodem i innymi produktami pszczelimi. Polega na tym, że wdychamy powietrze z uli pszczelich, które wydostaje się z nich do jakiegoś pomieszczenia, gdzie znajduje się człowiek. Takie powietrze, co ciekawe, pozbawione jest wszelkich wirusów, bakterii, a także chorobotwórczych grzybów. Co więcej, możemy przebywać w otoczeniu dużej ilości pszczół, gdzie powietrze jest zjonizowane.

Potwierdzono badaniami, że energia wytwarzana przez pszczoły, jest taka sama jak przez człowieka. Mówi się, że kontakt człowieka z taką energią wpływa na znaczne zmniejszenie odczuwalnego zmęczenia. Co ciekawe, nieodczuwalne przez nas wibracje korzystnie działają na ogólny stan organizmu i na tempo przemiany materii. Woń naturalnego miodu ma dobry wpływ na m.in. centralny układ nerwowy, sercowo-naczywniowy, oddechowy. W przypadku skorzystania z Uloterapii szybko odczujemy poprawę jakości snu.

Kiedy warto skorzystać z Uloterapii?

Z Uloterapii powinniśmy skorzystać przede wszystkim, kiedy cierpimy na bezsenność, a także dolegają nam choroby układu nerwowego, do których możemy zaliczyć chociażby stwardnienie rozsiane, porażenie mózgowe, niedowład czy zapalenie nerwów. Będzie również skuteczna wtedy, gdy przez cały czas jesteśmy zmęczeni.

Podobnie w przypadku chorób reumatycznych, chorób serca (duże ciśnienie krwi), chorób układu moczowego m.in. zapalenia nerek, a także gruczołu krokowego. Jeśli bardzo często zdarza się, że odczuwasz kujący ból głowy, z którym nie jesteś w stanie sobie radzić nawet za pomocą tabletek lub masz migrenę zdecydowanie za często, Uloterapia będzie zdecydowanie korzystna. Mogą z niej skorzystać też osoby, którym dolega któraś z chorób układu oddechowego, np. przewlekłe zapalenia płuc, astma oskrzelowa, czy zbyt częste infekcje dróg oddechowych. Aby zmniejszyć skutki alergii, a także wzmocnić swój układ odpornościowy, tego typu odmiana apiterapii będzie zdecydowanie dla nas pozytywna.

Kiedy odczujemy poprawę podczas stosowania Uloterapii?

Wydaje się to niemożliwe, ale tak naprawdę już po pierwszym seansie inhalacyjnym, odczuwa się znaczną poprawę stanu zarówno fizycznego jak i psychicznego. Poczujemy także zdecydowany przypływ sił. “Ulo-domki” wykonane są z reguły z naturalnych materiałów, możemy w nich przebywać od 10 minut dziennie, do nawet 12 godzin. Nie ma problemu jeśli chodzi o ewentualne nocowanie. Możemy w nich siedzieć lub leżeć- wszystko zależy od naszych preferencji.

Uloterapia w sercu mazur

Kliknij i zarezerwuj uloterapię dla siebie i swoich bliskich.

Zadzwoń