5 powodów, dla których warto poddać się uloterapii

Miód, propolis, pyłek kwiatowy i inne produkty pszczele to bezdyskusyjne owoce pszczelej pracy mający ogromny wpływ w takiej dziedzinie naturalnego leczenie jak apiterapia. Od kilku lat powodzeniem cieszy się dziedzina apiterapii – uloterapia. Polega ona na odbywaniu terapeutycznych sesji w tak zwanym domku inhalacyjnym, który pozwala na bezpieczne przebywanie z pszczołami w ulu. Mimo, że ten rodzaj kuracji jest stosunkowo nowy, już teraz można powiedzieć wiele o korzyściach płynących z takiej formy terapii.

 

Uloterapia  to powrót do zdrowia

Podobnie jak spożywcze produkty pszczele, uloterapia ma właściwości lecznicze w przypadku wielu dolegliwości. Uloterapia polecana jest przede wszystkim osobom zmagającym się z problemami układu oddechowego, ponieważ przebywanie w pszczelim domku jest swoistą inhalacją.

Pszczoły wewnątrz ula utrzymują nienaganną higienę, mającą służyć zwalczaniu jakichkolwiek bakterii i wirusów. Z tego względu, powietrze w domku inhalacyjnym jest niezwykle czyste. Nieskazitelne powietrze i unoszący się aromat miodu działa dobroczynnie na cały organizm lecząc takie dolegliwości jak alergia, kaszel, astma i choroby układu krążenia. Z terapii może skorzystać każdy, zarówno osoby starsze, jak i dzieci powyżej 3. roku życia.

Uspokajający trzepot skrzydełek

Dźwięk pracujących w ulu pszczół jest niepowtarzalny. Wystarczy sobie wyobrazić jak przyjemnie jest przejść się wiosną pod owocowym drzewem słysząc to rozkoszne bzyczenie. Działa ono niezwykle skutecznie w przypadku osób zmagających się z depresją, nerwicą, czy stresem. Bzyczenie pszczół niesamowicie wycisza. Regularne sesje są więc wskazane dla osób próbujących wprowadzić do swojego życia więcej spokoju.

Bezcenny kontakt z naturą

Samo nawiązanie relacji z naturą jest wysoce terapeutyczne. Mówi się, że natura jest odpowiedzią na wiele problemów. Rzeczywiście, trudno się z tym nie zgodzić, przywołując na myśl na przykład spacer po lesie w momencie zawirowań pojawiających się w życiu. Pszczoły są bardzo ważnym i niezwykle potrzebnym elementem natury, dlatego warto w systematyczny sposób doznawać takiego kontaktu z naturą właśnie za ich pośrednictwem. Osoby, które lubią naturę i często do niej uciekają z pewnością poczują specyficzną więź z pszczołami podczas takich sesji.

Nieoceniona rola pszczół

Jest jeszcze jeden, bardzo istotny powód, dla którego warto korzystać z uloterapii. Pszczoły to bardzo pożyteczne stworzenia, a ich obecność ma ogromną rolę w ekosystemie. Zmiana klimatu i opryski na polach bardzo szkodzą tym pracowitym istotkom. Każde działanie mające na celu powstawanie nowych miejsc dla pszczół jest bardzo pożytecznym działaniem. Wspieranie pszczelarzy, korzystanie z apiterapii i ochrona dzikich pszczół wzmacnia zbiorową świadomość w tej kwestii. Rozpowszechnianie informacji o dobroczynnym działaniu uloterapii może też znacząco pomóc w poprawie zdrowia znanych nam, chorujących osób.

Uloterapia w sercu mazur

Kliknij i zarezerwuj uloterapię dla siebie i swoich bliskich.

Zadzwoń